Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C3R9BA3GNNH
CL03C3R9BA3GNNH picture photo
Mfg. Part Number
CL03C3R9BA3GNNH
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C3R9BA3GNNH.pdf
Availability of CL03C3R9BA3GNNH
QUANTITY
CL03C3R9BA3GNNH Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C3R9BA3GNNH
Internal Part NumberEIS-CL03C3R9BA3GNNH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C3R9BA3GNNH
Related LinksCL03C3R, CL03C3R9BA3GNNH Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C3R9BA3GNNH Details Description
Related parts for CL03C3R9BA3GNNH
CARDEDGE 30POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
DECODER AUDIO MPEG 2.5 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 7WIDE RA SMD datasheet.pdf
REMOVAL TOOL 2 X 1 MEDIUM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM datasheet.pdf