Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL03C4R7BA3GNNC
CL03C4R7BA3GNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL03C4R7BA3GNNC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CL03C4R7BA3GNNC.pdf
Availability of CL03C4R7BA3GNNC
QUANTITY
CL03C4R7BA3GNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL03C4R7BA3GNNC
Internal Part NumberEIS-CL03C4R7BA3GNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL03C4R7BA3GNNC
Related LinksCL03C4R, CL03C4R7BA3GNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL03C4R7BA3GNNC Details Description
Related parts for CL03C4R7BA3GNNC
MOSFET N-CH 55V 18A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 850MA 1.32 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
TV 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
150UF 250V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf