Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05A334MQ5NNNC
CL05A334MQ5NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL05A334MQ5NNNC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
Datasheet Download
CL05A334MQ5NNNC.pdf
Availability of CL05A334MQ5NNNC
QUANTITY
CL05A334MQ5NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05A334MQ5NNNC
Internal Part NumberEIS-CL05A334MQ5NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05A334MQ5NNNC
Related LinksCL05A33, CL05A334MQ5NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05A334MQ5NNNC Details Description
Related parts for CL05A334MQ5NNNC
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2413 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL 65MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 20POS 30AU datasheet.pdf
CONN TERM BLK 20POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf