Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL05F224ZO5NNND
CL05F224ZO5NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL05F224ZO5NNND
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0402
Datasheet Download
CL05F224ZO5NNND.pdf
Availability of CL05F224ZO5NNND
QUANTITY
CL05F224ZO5NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL05F224ZO5NNND
Internal Part NumberEIS-CL05F224ZO5NNND
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL05F224ZO5NNND
Related LinksCL05F22, CL05F224ZO5NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL05F224ZO5NNND Details Description
Related parts for CL05F224ZO5NNND
IDC CABLE - MKS16K/MC16F/MPR16K datasheet.pdf
FERRITE TUBULAR BEAD 3.17MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 20POS MALE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
2.54MM HDR DRDW /OCAP /VD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf