Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A226KQ8NRNE
CL10A226KQ8NRNE picture photo
Mfg. Part Number
CL10A226KQ8NRNE
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A226KQ8NRNE.pdf
Availability of CL10A226KQ8NRNE
QUANTITY
CL10A226KQ8NRNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A226KQ8NRNE
Internal Part NumberEIS-CL10A226KQ8NRNE
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A226KQ8NRNE
Related LinksCL10A22, CL10A226KQ8NRNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A226KQ8NRNE Details Description
Related parts for CL10A226KQ8NRNE
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.46A SOT-523 datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf