Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B562KB8NNND
CL10B562KB8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10B562KB8NNND
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B562KB8NNND.pdf
Availability of CL10B562KB8NNND
QUANTITY
CL10B562KB8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B562KB8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10B562KB8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B562KB8NNND
Related LinksCL10B56, CL10B562KB8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B562KB8NNND Details Description
Related parts for CL10B562KB8NNND
RES SMD 102K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf