Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A226MAQNNNE
CL21A226MAQNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A226MAQNNNE
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A226MAQNNNE.pdf
Availability of CL21A226MAQNNNE
QUANTITY
CL21A226MAQNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A226MAQNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21A226MAQNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A226MAQNNNE
Related LinksCL21A22, CL21A226MAQNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A226MAQNNNE Details Description
Related parts for CL21A226MAQNNNE
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONNECTOR BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMA datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINISTR 2-ROW WAFER ASSY 34CKT datasheet.pdf
468 BLACK 25 PC/PKG datasheet.pdf
A22TK-2LR-03-01 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8CDIP datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 9"X1.5" BL/RED datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS INLINE SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf