Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C3R9CBANNND
CL21C3R9CBANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21C3R9CBANNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C3R9CBANNND.pdf
Availability of CL21C3R9CBANNND
QUANTITY
CL21C3R9CBANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C3R9CBANNND
Internal Part NumberEIS-CL21C3R9CBANNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C3R9CBANNND
Related LinksCL21C3R, CL21C3R9CBANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C3R9CBANNND Details Description
Related parts for CL21C3R9CBANNND
IC MCU 32BIT FLASH LQFP-176 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 95MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf