Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F105ZAFNNNE
CL21F105ZAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21F105ZAFNNNE
Brief Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F105ZAFNNNE.pdf
Availability of CL21F105ZAFNNNE
QUANTITY
CL21F105ZAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F105ZAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21F105ZAFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F105ZAFNNNE
Related LinksCL21F10, CL21F105ZAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F105ZAFNNNE Details Description
Related parts for CL21F105ZAFNNNE
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 18 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ24B M25 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 25C P 10" RBW NI datasheet.pdf