Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B105KAHNNWE
CL31B105KAHNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B105KAHNNWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B105KAHNNWE.pdf
Availability of CL31B105KAHNNWE
QUANTITY
CL31B105KAHNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B105KAHNNWE
Internal Part NumberEIS-CL31B105KAHNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B105KAHNNWE
Related LinksCL31B10, CL31B105KAHNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B105KAHNNWE Details Description
Related parts for CL31B105KAHNNWE
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF CORD GRIP STR MALE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 16"W datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 35A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
50P AMPMODU II STIFT LEI datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf