Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B222KIFNNNE
CL31B222KIFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B222KIFNNNE
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
CL31B222KIFNNNE.pdf
Availability of CL31B222KIFNNNE
QUANTITY
CL31B222KIFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B222KIFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B222KIFNNNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B222KIFNNNE
Related LinksCL31B22, CL31B222KIFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B222KIFNNNE Details Description
Related parts for CL31B222KIFNNNE
LED AMBER DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 12V datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf