Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C821JHHNNNE
CL31C821JHHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31C821JHHNNNE
Brief Description
CAP CER 820PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C821JHHNNNE.pdf
Availability of CL31C821JHHNNNE
QUANTITY
CL31C821JHHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C821JHHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31C821JHHNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C821JHHNNNE
Related LinksCL31C82, CL31C821JHHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C821JHHNNNE Details Description
Related parts for CL31C821JHHNNNE
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT 5V LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
IC 21BIT DESERIALIZER 48-TSSOP datasheet.pdf
KEYPAD BACKLIT RUBBER 3X4 LO PRO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf