Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B106KBJNFNE
CL32B106KBJNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B106KBJNFNE
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B106KBJNFNE.pdf
Availability of CL32B106KBJNFNE
QUANTITY
CL32B106KBJNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B106KBJNFNE
Internal Part NumberEIS-CL32B106KBJNFNE
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B106KBJNFNE
Related LinksCL32B10, CL32B106KBJNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B106KBJNFNE Details Description
Related parts for CL32B106KBJNFNE
FIXED IND 33UH 187MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 68 OHM 10SIP datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC 24BIT AD CONVERTER 20-TSSOP datasheet.pdf
IC LCD BIAS 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 100M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf