Cree Inc. CLA1B-MKW-XD0E0A33
CLA1B-MKW-XD0E0A33 picture photo
Mfg. Part Number
CLA1B-MKW-XD0E0A33
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED CLA1B WARM WHT 3600K 4LCC
Datasheet Download
CLA1B-MKW-XD0E0A33.pdf
Availability of CLA1B-MKW-XD0E0A33
QUANTITY
CLA1B-MKW-XD0E0A33 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLA1B-MKW-XD0E0A33
Internal Part NumberEIS-CLA1B-MKW-XD0E0A33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5A (24 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesCLA1B-WKW/MKW
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3600K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test9 lm (6 lm ~ 11 lm)
Current - Test30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test94 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max80mA
Viewing Angle-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-PLCC
Thermal Resistance of Package120°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLA1B-MKW-XD0E0A33
Related LinksCLA1B-MKW, CLA1B-MKW-XD0E0A33 Datasheet, Cree Inc. Distributor
CLA1B-MKW-XD0E0A33 Details Description
Related parts for CLA1B-MKW-XD0E0A33
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
HDBNC (P)-BNC (J) ON B1694A (12) datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 21POS datasheet.pdf
CONN FFC VERT 12POS 2.54MM PCB datasheet.pdf