Laird Technologies - Signal Integrity Products CM5441Z161B-10
CM5441Z161B-10 picture photo
Mfg. Part Number
CM5441Z161B-10
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE ULTRA HC 160 OHMS
Datasheet Download
CM5441Z161B-10.pdf
Availability of CM5441Z161B-10
QUANTITY
CM5441Z161B-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM5441Z161B-10
Internal Part NumberEIS-CM5441Z161B-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingBulk
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines2
Inductance-
Current75A
DC Resistance (DCR)0.3 mOhm Max
Impedance160 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
Height (Max)0.610" (15.49mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM5441Z161B-10
CM5441Z161B-10 Details Description
Related parts for CM5441Z161B-10
IC SWITCH SPDT 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf