Vishay/Beyschlag CMA02040X5600GB300
CMA02040X5600GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X5600GB300
Brief Description
RES SMD 560 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X5600GB300.pdf
Availability of CMA02040X5600GB300
QUANTITY
CMA02040X5600GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X5600GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X5600GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X5600GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X5600GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X5600GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X5600GB300
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN 7/16 PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FEED FINGER (24854-08) datasheet.pdf
RES 189 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf