Vishay/Dale CMF20222R00GKEK
CMF20222R00GKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF20222R00GKEK
Brief Description
RES 222 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20222R00GKEK.pdf
Availability of CMF20222R00GKEK
QUANTITY
CMF20222R00GKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20222R00GKEK
Internal Part NumberEIS-CMF20222R00GKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)222
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20222R00GKEK
Related LinksCMF2022, CMF20222R00GKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20222R00GKEK Details Description
Related parts for CMF20222R00GKEK
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 28POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC RX RADIO MULTI-BAND 20UQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MOD ADSL SPLITTER FLTR UL 60950 datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf