Vishay/Dale CMF204K3000JNR6
CMF204K3000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF204K3000JNR6
Brief Description
RES 4.3K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF204K3000JNR6.pdf
Availability of CMF204K3000JNR6
QUANTITY
CMF204K3000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF204K3000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF204K3000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF204K3000JNR6
Related LinksCMF204K, CMF204K3000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF204K3000JNR6 Details Description
Related parts for CMF204K3000JNR6
MOSFET N-CH 20V 1.3A SOT563F datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.5A TO-92-3 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 20W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A BNCM datasheet.pdf
OPTION CARD TIMER LDD DECIMAL PT datasheet.pdf
LACING TAPE BRD NOMEX 35LB datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 168POS GOLD datasheet.pdf
KNIFE 4.50MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf