Vishay/Dale CMF205K6000JKR6
CMF205K6000JKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF205K6000JKR6
Brief Description
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF205K6000JKR6.pdf
Availability of CMF205K6000JKR6
QUANTITY
CMF205K6000JKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF205K6000JKR6
Internal Part NumberEIS-CMF205K6000JKR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF205K6000JKR6
Related LinksCMF205K, CMF205K6000JKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF205K6000JKR6 Details Description
Related parts for CMF205K6000JKR6
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.85V 0.2A 6WLP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 RW SN/PB datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
HDI PIN HEADER ASS Y, 96 POS.3 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 16TSSOP datasheet.pdf
15000UF 40V 30X50MM 85C 5000H datasheet.pdf