Vishay/Dale CMF50127R00FKEB
CMF50127R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50127R00FKEB
Brief Description
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50127R00FKEB.pdf
Availability of CMF50127R00FKEB
QUANTITY
CMF50127R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50127R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50127R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50127R00FKEB
Related LinksCMF5012, CMF50127R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50127R00FKEB Details Description
Related parts for CMF50127R00FKEB
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.2MSPS SHDN 16SSOP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 860NH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 60W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf