Vishay/Dale CMF5014R500DHBF
CMF5014R500DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5014R500DHBF
Brief Description
RES 14.5 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5014R500DHBF.pdf
Availability of CMF5014R500DHBF
QUANTITY
CMF5014R500DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5014R500DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5014R500DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5014R500DHBF
Related LinksCMF5014, CMF5014R500DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5014R500DHBF Details Description
Related parts for CMF5014R500DHBF
CONN PLUG 10POS VERT CRIMP TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 47.4A LFPAK datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HAN-ECO 10B ABDECKKAPPE M. BUGEL datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.45A 65 MOHM SMD datasheet.pdf