Vishay/Dale CMF5044K200DHEB
CMF5044K200DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5044K200DHEB
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5044K200DHEB.pdf
Availability of CMF5044K200DHEB
QUANTITY
CMF5044K200DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5044K200DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5044K200DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5044K200DHEB
Related LinksCMF5044, CMF5044K200DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5044K200DHEB Details Description
Related parts for CMF5044K200DHEB
RES SMD 130 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 10BIT FET BUS SW 24-QSOP datasheet.pdf
LIGHT DETECTOR OPIC 555NM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A TO252 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ER 06 10S/10SL P/C datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
TERM BLK HDR 14POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V PWR33 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf