Vishay/Dale CMF5047K000FKEB
CMF5047K000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5047K000FKEB
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5047K000FKEB.pdf
Availability of CMF5047K000FKEB
QUANTITY
CMF5047K000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5047K000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5047K000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5047K000FKEB
Related LinksCMF5047, CMF5047K000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5047K000FKEB Details Description
Related parts for CMF5047K000FKEB
CONN HEADER 52POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf