Vishay/Dale CMF5090K000BHR6
CMF5090K000BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5090K000BHR6
Brief Description
RES 90K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5090K000BHR6.pdf
Availability of CMF5090K000BHR6
QUANTITY
CMF5090K000BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5090K000BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5090K000BHR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5090K000BHR6
Related LinksCMF5090, CMF5090K000BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5090K000BHR6 Details Description
Related parts for CMF5090K000BHR6
CONN SOCKET NO STRIP TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC INTEGER-N TRANSLATOR 32-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN FPC TOP 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB24 datasheet.pdf
DIODE STD REC 300A DO-9 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 45.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf