Vishay/Dale CMF5512K900BER670
CMF5512K900BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5512K900BER670
Brief Description
RES 12.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5512K900BER670.pdf
Availability of CMF5512K900BER670
QUANTITY
CMF5512K900BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5512K900BER670
Internal Part NumberEIS-CMF5512K900BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5512K900BER670
Related LinksCMF5512K, CMF5512K900BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5512K900BER670 Details Description
Related parts for CMF5512K900BER670
CONN HEADER ZH SIDE 12POS 1.5MM datasheet.pdf
RES 562K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 62.208MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 27POS .51M datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf