Vishay/Dale CMF55178R00FEEK
CMF55178R00FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55178R00FEEK
Brief Description
RES 178 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55178R00FEEK.pdf
Availability of CMF55178R00FEEK
QUANTITY
CMF55178R00FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55178R00FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55178R00FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55178R00FEEK
Related LinksCMF5517, CMF55178R00FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55178R00FEEK Details Description
Related parts for CMF55178R00FEEK
TIE HOLD FLAT MASONRY WIT 50-175 datasheet.pdf
LED 625NM RED 1W SMD 6 X 6 datasheet.pdf
DUAL APPLICATION TOOL R/A CONN datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 14POS datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 20W datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/06/180LF 1.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf