Vishay/Dale CMF551K5400BER670
CMF551K5400BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K5400BER670
Brief Description
RES 1.54K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K5400BER670.pdf
Availability of CMF551K5400BER670
QUANTITY
CMF551K5400BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K5400BER670
Internal Part NumberEIS-CMF551K5400BER670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K5400BER670
Related LinksCMF551K5, CMF551K5400BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K5400BER670 Details Description
Related parts for CMF551K5400BER670
IC CTRLR HOT SWAP NEG HV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf