Vishay/Dale CMF55200K00FHEK
CMF55200K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200K00FHEK
Brief Description
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200K00FHEK.pdf
Availability of CMF55200K00FHEK
QUANTITY
CMF55200K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55200K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200K00FHEK
Related LinksCMF5520, CMF55200K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200K00FHEK Details Description
Related parts for CMF55200K00FHEK
STRAP BATTERY 9V T-STYLE 6"LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SSOP datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 8LX.075"SW NAT datasheet.pdf
FLAT PART DEBURRING BONDED BRUSH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P RECP AN LC datasheet.pdf
6,8UF 250V 10X12,5 datasheet.pdf
8 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf