Vishay/Dale CMF5521K500FHR6
CMF5521K500FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K500FHR6
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K500FHR6.pdf
Availability of CMF5521K500FHR6
QUANTITY
CMF5521K500FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K500FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5521K500FHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K500FHR6
Related LinksCMF5521, CMF5521K500FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K500FHR6 Details Description
Related parts for CMF5521K500FHR6
CONN HEADER RT ANG 40POS DUAL datasheet.pdf
JTAG-BOOSTER FOR ELANSC400 3.3V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT FEMALE 3POS 12" 16/1 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD OPEN SOT23-6 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 16MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf