Vishay/Dale CMF5526K100FHR6
CMF5526K100FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5526K100FHR6
Brief Description
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5526K100FHR6.pdf
Availability of CMF5526K100FHR6
QUANTITY
CMF5526K100FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5526K100FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5526K100FHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5526K100FHR6
Related LinksCMF5526, CMF5526K100FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5526K100FHR6 Details Description
Related parts for CMF5526K100FHR6
TRANSISTOR RF NPN SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 6POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADR 78POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 48TSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 4V 2917 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf