Vishay/Dale CMF5528K700FEEA
CMF5528K700FEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5528K700FEEA
Brief Description
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5528K700FEEA.pdf
Availability of CMF5528K700FEEA
QUANTITY
CMF5528K700FEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5528K700FEEA
Internal Part NumberEIS-CMF5528K700FEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5528K700FEEA
Related LinksCMF5528, CMF5528K700FEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5528K700FEEA Details Description
Related parts for CMF5528K700FEEA
RES 2.37 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SC-70-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.68MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM RADIAL datasheet.pdf
RES 64 OHM 0.3W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf