Vishay/Dale CMF552K2000FHEA
CMF552K2000FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF552K2000FHEA
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF552K2000FHEA.pdf
Availability of CMF552K2000FHEA
QUANTITY
CMF552K2000FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF552K2000FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF552K2000FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF552K2000FHEA
Related LinksCMF552K, CMF552K2000FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF552K2000FHEA Details Description
Related parts for CMF552K2000FHEA
IDC CABLE - MCS34K/MC34M/X datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULP 12-TQFN datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM TURRET datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SR BTS PCRAWR 2 ASY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
PLIER INS SIZE 8' 10-589510-8 datasheet.pdf
1000UF 50V 16X44.5 85C AXI datasheet.pdf