Vishay/Dale CMF55309R00FHEK
CMF55309R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55309R00FHEK
Brief Description
RES 309 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55309R00FHEK.pdf
Availability of CMF55309R00FHEK
QUANTITY
CMF55309R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55309R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55309R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55309R00FHEK
Related LinksCMF5530, CMF55309R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55309R00FHEK Details Description
Related parts for CMF55309R00FHEK
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SOT23-5 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 8BIT 5K 14TSSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT RA datasheet.pdf