Vishay/Dale CMF5530K000BHRE
CMF5530K000BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530K000BHRE
Brief Description
RES 30K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530K000BHRE.pdf
Availability of CMF5530K000BHRE
QUANTITY
CMF5530K000BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530K000BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5530K000BHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530K000BHRE
Related LinksCMF5530, CMF5530K000BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530K000BHRE Details Description
Related parts for CMF5530K000BHRE
CONN PLUG 5POS .093 datasheet.pdf
ESD LAB COAT W/SNAPS WHITE 5XL datasheet.pdf
ADAPTER 80C196 DIP40/PLCC84 datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.1NH 56MA 56 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf