Vishay/Dale CMF5530R000FKEB39
CMF5530R000FKEB39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5530R000FKEB39
Brief Description
RES 30 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5530R000FKEB39.pdf
Availability of CMF5530R000FKEB39
QUANTITY
CMF5530R000FKEB39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5530R000FKEB39
Internal Part NumberEIS-CMF5530R000FKEB39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5530R000FKEB39
Related LinksCMF5530R, CMF5530R000FKEB39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5530R000FKEB39 Details Description
Related parts for CMF5530R000FKEB39
IC OCT D-TYPE LATCH 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DSUB HOUSING KIT 15POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 68POS datasheet.pdf
I-TRAC 7 ROW CUSTOM BP ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf