Vishay/Dale CMF5534K000FKEB
CMF5534K000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5534K000FKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5534K000FKEB.pdf
Availability of CMF5534K000FKEB
QUANTITY
CMF5534K000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5534K000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5534K000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5534K000FKEB
Related LinksCMF5534, CMF5534K000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5534K000FKEB Details Description
Related parts for CMF5534K000FKEB
CAP CER 13PF 150V 0605 datasheet.pdf
CORD PIN TIP PLUG PATCH 12" YEL datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 3ACP+24S+5P datasheet.pdf
CONV DC-DC BUS 240W 12V 1/8 BRK datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONN HEADER PLUG 4POS WIRE-BOARD datasheet.pdf
20 24-BIT LVDS HIROSE CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf