Vishay/Dale CMF55357K00DEBF
CMF55357K00DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55357K00DEBF
Brief Description
RES 357K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55357K00DEBF.pdf
Availability of CMF55357K00DEBF
QUANTITY
CMF55357K00DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55357K00DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55357K00DEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55357K00DEBF
Related LinksCMF5535, CMF55357K00DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55357K00DEBF Details Description
Related parts for CMF55357K00DEBF
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0402 datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 9.6V 2500MAH datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLIERS COMBO FLAT NOSE 7.09" datasheet.pdf