Vishay/Dale CMF5545K000FKEA
CMF5545K000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5545K000FKEA
Brief Description
RES 45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5545K000FKEA.pdf
Availability of CMF5545K000FKEA
QUANTITY
CMF5545K000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5545K000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5545K000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5545K000FKEA
Related LinksCMF5545, CMF5545K000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5545K000FKEA Details Description
Related parts for CMF5545K000FKEA
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.2A 6-TSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 2.1GHZ 28TSSOP datasheet.pdf
RES 39 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 3SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 250MA AXIAL datasheet.pdf