Vishay/Dale CMF55604R00FKBF
CMF55604R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55604R00FKBF
Brief Description
RES 604 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55604R00FKBF.pdf
Availability of CMF55604R00FKBF
QUANTITY
CMF55604R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55604R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55604R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55604R00FKBF
Related LinksCMF5560, CMF55604R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55604R00FKBF Details Description
Related parts for CMF55604R00FKBF
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V SS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PF HDR ASSY SEAHORSE 4WALL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
381 TB SOC 2-ROWS WF RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 35 V datasheet.pdf