Vishay/Dale CMF556K9800BEEB
CMF556K9800BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF556K9800BEEB
Brief Description
RES 6.98K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF556K9800BEEB.pdf
Availability of CMF556K9800BEEB
QUANTITY
CMF556K9800BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF556K9800BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF556K9800BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF556K9800BEEB
Related LinksCMF556K, CMF556K9800BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF556K9800BEEB Details Description
Related parts for CMF556K9800BEEB
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 200POS datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK DVR PLL 1:10 370MHZ 52BGA datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 35POS datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
PAC-CQM1-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE M-F datasheet.pdf