Vishay/Dale CMF55909K00DHEB
CMF55909K00DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55909K00DHEB
Brief Description
RES 909K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55909K00DHEB.pdf
Availability of CMF55909K00DHEB
QUANTITY
CMF55909K00DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55909K00DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55909K00DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55909K00DHEB
Related LinksCMF5590, CMF55909K00DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55909K00DHEB Details Description
Related parts for CMF55909K00DHEB
HOOK-UP 16AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
IC SERIALIZER/DESERIAL 56TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.5A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 28.3"L X 24"W datasheet.pdf
DEVICENET TAP 3 DROP datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf