Vishay/Dale CMF559K3000BEBF
CMF559K3000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF559K3000BEBF
Brief Description
RES 9.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF559K3000BEBF.pdf
Availability of CMF559K3000BEBF
QUANTITY
CMF559K3000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF559K3000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF559K3000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF559K3000BEBF
Related LinksCMF559K, CMF559K3000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF559K3000BEBF Details Description
Related parts for CMF559K3000BEBF
FILTER LINE 2 STAGE WIRE 3A datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.0845 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf