Vishay/Dale CMF60110R00JKEB
CMF60110R00JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110R00JKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110R00JKEB.pdf
Availability of CMF60110R00JKEB
QUANTITY
CMF60110R00JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110R00JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF60110R00JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110R00JKEB
Related LinksCMF6011, CMF60110R00JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110R00JKEB Details Description
Related parts for CMF60110R00JKEB
CAP TANT 68UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC POT DPP QUAD 64TAP I2C 24TSSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PH3 76.2X12.07X0.21MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT SATA datasheet.pdf
210UF 40V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf