Vishay/Dale CMF60110R00JKRE
CMF60110R00JKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF60110R00JKRE
Brief Description
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60110R00JKRE.pdf
Availability of CMF60110R00JKRE
QUANTITY
CMF60110R00JKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60110R00JKRE
Internal Part NumberEIS-CMF60110R00JKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60110R00JKRE
Related LinksCMF6011, CMF60110R00JKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60110R00JKRE Details Description
Related parts for CMF60110R00JKRE
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SEMI-COVER 17POS FOR XG5M datasheet.pdf
14P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .127M datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
24U 36IN C4 CABINET FRAME datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf