Vishay/Dale CMF60121R00JNEB
CMF60121R00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60121R00JNEB
Brief Description
RES 121 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60121R00JNEB.pdf
Availability of CMF60121R00JNEB
QUANTITY
CMF60121R00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60121R00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF60121R00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60121R00JNEB
Related LinksCMF6012, CMF60121R00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60121R00JNEB Details Description
Related parts for CMF60121R00JNEB
FUSE GLASS 6A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
HEATSHRINK KIT RFL 3/8" BLK 16PC datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
RES 264 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 60POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 6MM datasheet.pdf