Vishay/Dale CMF6013R000JKEA
CMF6013R000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013R000JKEA
Brief Description
RES 13 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013R000JKEA.pdf
Availability of CMF6013R000JKEA
QUANTITY
CMF6013R000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013R000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6013R000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013R000JKEA
Related LinksCMF6013, CMF6013R000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013R000JKEA Details Description
Related parts for CMF6013R000JKEA
DEMO BOARD SPI TO I2C datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 3POS PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD datasheet.pdf