Vishay/Dale CMF6013R000JKEA
CMF6013R000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013R000JKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 13 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013R000JKEA.pdf
Availability of CMF6013R000JKEA
QUANTITY
CMF6013R000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013R000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6013R000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013R000JKEA
Related LinksCMF6013, CMF6013R000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013R000JKEA Details Description
Related parts for CMF6013R000JKEA
FIXED IND 1H 1A 5.75 OHM CHASSIS datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
RS 232 CABLE H SERIES METERS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
AMP .050C/L PCI SMT 92 DUAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf