Vishay/Dale CMF6014K000FKEK
CMF6014K000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6014K000FKEK
Brief Description
RES 14K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6014K000FKEK.pdf
Availability of CMF6014K000FKEK
QUANTITY
CMF6014K000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6014K000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF6014K000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6014K000FKEK
Related LinksCMF6014, CMF6014K000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6014K000FKEK Details Description
Related parts for CMF6014K000FKEK
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MKC40K datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINIFITJR VT HDR ASSY W/ PEG 10C datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
1UF 25V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf