Vishay/Dale CMF6018R200FKR6
CMF6018R200FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6018R200FKR6
Brief Description
RES 18.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6018R200FKR6.pdf
Availability of CMF6018R200FKR6
QUANTITY
CMF6018R200FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6018R200FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6018R200FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6018R200FKR6
Related LinksCMF6018, CMF6018R200FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6018R200FKR6 Details Description
Related parts for CMF6018R200FKR6
VOLT DETECT IC CMOS 4.6V TO-92 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 680UH SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 700MA 580 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf