Vishay/Dale CMF60221K00FNEK
CMF60221K00FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60221K00FNEK
Brief Description
RES 221K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60221K00FNEK.pdf
Availability of CMF60221K00FNEK
QUANTITY
CMF60221K00FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60221K00FNEK
Internal Part NumberEIS-CMF60221K00FNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60221K00FNEK
Related LinksCMF6022, CMF60221K00FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60221K00FNEK Details Description
Related parts for CMF60221K00FNEK
FIXED IND 1MH 84MA 27 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 15POS 30AU datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 96POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TFR CARD ASSY 8CKT EMBSTPPKG datasheet.pdf
LOCATOR TOOL datasheet.pdf
2200UF 35V 16.5X40 105C RAD datasheet.pdf